(30.4.2017) Prírodné staviteľstvo a architektúra reality (Celodenný seminár Bratislava – SK)

Prírodné staviteľstvo a architektúra reality (Celodenný seminár)

Seminár Petra Škořepu, priekopníka v prírodnom staviteľstve a udržateľných riešení ľudskej spoločnosti na témy:

Prírodné staviteľstvo

Prírodný život a bývanie v súčasnosti

Prírodná a prirodzená budúcnosť

Nové vízie, ktoré sú možno budúcnosťou našej evolúcie.

Prírodné staviteľstvo

Seminár pre všetkých, ktorí si chcú zlepšiť vnútornú klímu hlinenými omietkami alebo postaviť zdravý dom alebo ich zaujímajú sťahovateľné domy a jurty. Budeme sa venovať výhodám a nevýhodám stavebných a izolačných materiálov, tvarov stavieb. Povieme si ako postupovať na úradoch a kde a prečo postaviť slamený domček, nízkoenergetický, pasívny, aktívny alebo sťahovateľný dom.

Ďalej si preberieme praktickú stavbu prírodného domčeka najefektívnejšou technikou, ktorá šetrí čas, rieši problém s hlodavcami, prievzdušnosťou, horľavosťou a výrobu vlastných omietok a tehál (odolných i voči prívalovým dažďom). Preberieme zoznam dodávateľov, kde a čo kúpiť, čo sa vyplatí si nechať vyrobiť a kedy sa vyplatí stavba svojpomocou. Seminár bude prevažne z pohľadu staviteľa, teda plný dosť jednoduchých a praktických postrehov.

Ísť cestou prírodnej múdrosti. Menší zdravý aktívny dom obklopený záhradou nás lieči, prebúdza k životu a spolupráci s prírodou a okolitou komunitou. Tento prepojený prírodný a sociálny priestor nás živý, prináša duševné a telesné zdravie, vzdelávanie pre nás a naše deti a zároveň šetrí našu prácu a energiu. Príroda je náš domov, preto sa cítime príjemne obklopení prírodnými materiálmi a záhradou.

Aktívny prístup k stavbe vlastného zdravého domu prináša liečenie nás samotných a pochopenie súvislostí vzájomnej spolupráce. „Zasaď strom, postav dom“ prináša úplne iný zážitok, osobný rozvoj aj celkový význam.

Prírodný život a bývanie v súčasnosti

Táto téma je veľmi aktuálna a keďže nám prichádza každý týždeň niekoľko dotazov tohto typu, rozhodli sme sa ponúknuť aj k tomuto naše skúsenosti. Ak vás zaujíma prisťahovalectvo z mesta na vidiek (nová vlna tzv. eko-osád, alternatívne vzdelávanie, nový urbanizmus, práce) jeho ekologické a psychologické prínosy a riziká (problémy s vodou, odpadom, prístupom ľudí z mesta versus dedinská úprimná duša, začlenenie do miestnych komunít, zmena prístupu k potrebám energií atď.) pre jednotlivcov aj región alebo čo konkrétne robí Eko-osada OZ v tomto smere, toto je seminár pre vás.

Ak budete dostatočne zvedaví, dozviete sa ako žijeme v Eko-osade, prečo sme prišli práve na Myjavu, aké boli naše motivácie či ako odbúravame/meníme naše mestské zmýšľanie/motivácie (ambície, ziskuchtivosť, zhon, stresové správanie atď.).

Prírodná a prirodzená budúcnosť

Spolu preberieme možné riešenia pre našu budúcnosť – šírenie konštruktívnych myšlienok, prebúdzanie aktivity jedincov aj skupín, ukázanie, čo ide a čo nie – v našom prípade organizovanie kurzov a seminárov zameraných na zdravé bývanie a osobný rozvoj ústiacich do vzniku Živej školy (www.zivaskola.eu).

Predstavíme vám naše jednotlivé kurzy a lektorov a hlavne aktuálny jedinečný projekt Živej školy, ktorý nám vzniká priamo pod rukami. J

Ak hľadáte možnosť uplatnenia v tejto oblasti, máme niekoľko pracovných pozícií, ktoré môžu byť splnením predstáv ľudí, ktorí sa chcú nielen rozvíjať, ale tiež potrebujú materiálny základ pre ich „cestu“ von.

Pripravte si čo najviac otázok, dobrú náladu a už teraz sa tešíme na stretnutie s vami, kde dáme spoločne hlavy dokopy.

Nové vízie, ktoré sú možno budúcnosťou našej evolúcie.

Ekovesnice – Oáza Života – komunitné miesto pre všetky vekové a sociálne skupiny.

Aktívna kultúra – staro-nový vzájomne prepojený ekonomický, vzdelávací a sociálny sebestačný systém na princípe dobro-voľníctva ako alternatíva zdola. Budujeme spoločne Oázu života – komunitný priestor pre všetky vekové a sociálne skupiny za účelom predávania skúseností medzi sebou, pri remeselných a iných aktívnych činnostiach. Centrum pre rodinu a remeslá. Pridajte sa alebo príďte a zažite. Mapa Oázy Života pomáha vytvárať lokálne sociálne siete vzájomnej pomoci.

Začíname v nedeľu o 9 00 (príďte prosím skôr, medzi 8-9 je prezenčka) a končíme o 18 00. Obed bude 13-14 00 hod,  ďalšie prestávky podľa potreby.

Miesto konania: Centrum Svet možností, Tehelná 25 (vchod z Kukučínovej)
, http://svetmoznosti.sk/.

Každý účastník celého seminára si odnesie veľké množstvo informácií, teda všetky použité prezentácie, texty, obrázky, návody, kontakty, odkazy a zoznam dodávateľov a eště mnoho viac k domácemu použitiu a ďalšiemu samoštúdiu na DVD alebo linku na stiahnutie.

Aktuální dopravní spojení můžete získat na zde : idos.cz

Doporučený příspěvek na naše vaše aktivity (aktuální sbírka je na dětský přírodní tábor) 40 EUR (1.080,-Kč).
Co sebou Každému asi týden před seminářem posíláme podrobnější informace. Pokud neuvidíte e-mail v Doručené poště 5 dnů před konáním, podívejte se do složky Nevyžádaná pošta. Pokud ho tam najdete, označte e-mail jako „Toto není SPAM“.
Ubytování Nezabezpečujeme.
Strava Nezabezpečujeme. V Centre Vám radi odporúčia stravovacie možnosti v okolí.
Záloha a příspěvek Pro rezervaci místa nám prosím pošlete příspěvek (jako zálohu) 500 Kč (20 EUR) na 4200270652/6800 české nebo v EUR na slovenské č.ú. 2500288855/8330 (pro mezinárodní převody IBAN: CZ1720100000002500288855, Bic/Swift: FIOBCZPPXXX). Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo tak jak ho uvedete do objednávky. Děkujeme.

V případě nemoci nebo jiného závažného důvodu jsme vděčni za včasné informování a rádi vás přesuneme na jiný termín. Jinak zálohu použijeme na naše vaše aktivity. Zbylé příspěvky lze provést i na místě.

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s. a Eko-osada o.z.

Přihlásit se můžete přímo  ZDE…   kliknutím na „registrovat na tuto akci“ nad nebo pod článkem.

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s. a Eko-osada o.z.